TT willhaben powalczy o Prime League

Austriacka organizacja TT willhaben to kolejna esportowa marka, która wybrała Kinguin Esports Performance Center w Warszawie jako miejsce przygotowań i rozgrywania turnieju promocyjnego do Prime League Pro Division – najważniejszej ligi League of Legends w krajach niemieckojęzycznych.

Organizacja założona w 2016 roku jako projekt League of Legends w Austrii to dziś duży zespół, rywalizujący także w Rocket League, CS:GO oraz Dota 2. Do Kinguin Esports Performance Center przyjadą członkowie drużyny League of Legends, wśród których nie brakuje polskich nazwisk.

Z warszawskiego centrum treningowego TT willhaben rozgrywać będzie turniej promocyjny, którego stawką jest awans do Prime League Pro Division – najważniejszej ligi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W Kinguin Esports Performance Center zespół spędzi dwa tygodnie – od 30 października do 13 listopada, a na miejscu pojawią się nie tylko gracze, ale również sztab szkoleniowy:

  • Benjamin “Crowno” Micic, Top Lane, Austria
  • Kristian “Indecision” Tsonev, Jungle, Bułgaria
  • Adrian “Adrian” Jackowski, Jungle, Polska
  • Michal “Zoiren” Zika, Mid Lane, Czechy
  • Alexander “RavenK” Koch, Bot Lane, Niemcy
  • Jakub “Highway” Baranowski, Support, Polska
  • Tomasz “Vil” Bilko, Head Coach League of Legends, Polska
  • Jakub “Kiuske” Wojciechowski, Assistant Coach League of Legends, Polska
  • Rodrigo “RN5” Perez Montero, Head Manager League of Legends, Hiszpania
  • Nusa “PlagueRat” Klepec, Performance Coach Esports, Słowenia

Dlaczego TT willhaben wybrało Kinguin Esports Performance Center?

Jesteśmy drużyną esportową z Austrii, ale szybko zauważyliśmy, że polscy gracze i sztaby szkoleniowe mają odpowiednie nastawienie, potrzebne do rywalizacji w grach komputerowych, zwłaszcza w League of Legends. Ten rozwój widać także w European Masters 2021, gdzie Polacy byli najliczniejszą grupą wśród zawodników i sztabów. W naszych oczach nie jest to przypadek, a na profesjonalizm polskiej sceny esportowej ma wpływ również doskonała infrastruktura. Kinguin Esports Performance Center to świetny przykład, który pokazuje ogromne zaangażowanie na rzecz profesjonalnych graczy. Jednym z argumentów stojących za naszym przyjazdem do tego miejsca było też to, że czterech członków naszego zespołu mieszka w Polsce. Warszawa i EPC oferują wszystko, co jest potrzebne do zaplanowania takich działań.

mówi Franz Vosicky, General Manager z TT willhaben

W planach pobytu w Kinguin Esports Performance Center, zespół będzie trenował, rozgrywał mecze w turnieju promocyjnym, a także brał udział w warsztatach, zajęciach integracyjnych oraz sportowych.

Leave a comment