Riot Games świętuje 10-lecie League of Legends z globalną społecznością

Riot Games, producent  i wydawca League of Legends (LoL), ujawnił dziś podczas globalnej transmisji z okazji 10-lecia gry wiele nowych projektów i tytułów gier, nad którym obecnie pracuje. Uroczystości rocznicowe odbywają się na całym świecie. Transmisja z europejskich obchodów 10-lecia, zawierająca między innymi rozmowy z twórcami gier oraz głębsze spojrzenie na niektóre z nich, odbędzie się 16-go października o godzinie 20:30 polskiego czasu, a obejrzeć ją na żywo będzie można na kanale Youtube League of Legends oraz w telewizji Polsat Games.

Zapis globalnej transmisji, na której ogłoszone zostały poniższe projekty, znajduje się na kanale YouTube League of Legends.

League of Legends

LoL wprowadza na Summoner’s Rift nowego bohatera, Sennę. Początkowo Senna była jedną z wielu dusz uwięzionych w latarni Thresha, ale od momentu wprowadzenia jej w historii Luciana, stała się ulubienicą fanów. Teraz Senna jest najnowszym wspierającym, który dołączył do składu ponad 140 bohaterów League of Legends i będzie w wyjątkowy sposób uosabiał styl gry strzelca. Na serwerze testowym (PBE) pojawi się 29 października, a na głównych serwerach 10 listopada.

Od 22 października na serwerze testowym gracze będą także świadkami największych od lat zmian na mapie Summoner’s Rift. Żywioły powstaną w serii przedsezonowych zmian rozgrywki, wykorzystujących najbardziej dynamiczne elementy gry, Smoki Żywiołów. Na serwerach głównych gracze będą mogli zapoznać się z tymi zmianami już 20 listopada.

Po raz pierwszy od czterech lat do LoL powróci też na ograniczony czas popularny tryb Ultra Rapid Fire (URF) z pełnym wyborem bohaterów i swoim zabawnym chaosem. Ponadto wszystkie produkty Riot zaczną stopniowo obsługiwać język arabski. Riot wypuści ponadto serię dziewięciu albumów z muzyką z każdego sezonu LoL dostępną na wybranych platformach muzycznych od dniach 16 października.

I wreszcie, w ramach podziękowania dla wszystkich graczy, którzy postawili stopę na Summoner’s Rift, przez 10 dni, poczynając od 17 października, wszyscy gracze z kontami założonymi do 3:00 CEST 16 października otrzymają prezent w grze każdego dnia, gdy się zalogują i rozegrają grę, w dniach poprzedzających faktyczne 10-lecie w dniu 27 października.

Potyczki Taktyczne (Teamfight Tactics) na urządzenia mobilne i nowy zestaw bohaterów,Żywioły powstają”

Popularna automatyczna gra bitewna Riot, Potyczki Taktyczne, pojawi się w wersji na urządzenia mobilne w I kwartale 2020 roku. Rejestracja wstępna w sklepie Google Play dostępna już od 16 października. PT to ośmioosobowa, darmowa gra strategiczna, w której gracze układają taktykę wykorzystującą bohaterów i przedmioty z LoL-a, żeby pokonać podczas meczu siedmiu pozostałych graczy.

Żeby wykorzystać szeroki wybór historii, bohaterów i motywów z Uniwersum LoL, w Potyczkach Taktycznych na komputery PC i na urządzenia mobilne, co trzy do czterech miesięcy będą pojawiać się nowe zestawy bohaterów i umiejętności. Drugi zestaw, który pojawi się w PT, otrzymał nazwę „Żywioły powstają” i będzie obejmował zawartość tematycznie związaną z żywiołami, dając graczom możliwość tworzenia nowych i interesujących strategii z innymi, niedostępnymi do tej pory bohaterami i przedmiotami. Pakiet “Żywioły powstają” zostanie opublikowany 5 listopada w kliencie LoL.

Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game

Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game (LoR) to darmowa strategiczna gra karciana osadzona w świecie League of Legends. LoR zawiera karty z kultowymi bohaterami LoL-a, a także z nowymi, pochodzącymi z różnych regionów Runeterry postaciami i sojusznikami, obdarzonymi własnym stylem i cechami strategicznymi. Rozgrywka LoR obejmuje dynamiczne, zmieniające się walki, które wymagają, by gracze wykorzystali w turach swoje umiejętności, kreatywność i spryt, by osiągnąć sukces. LoR oferuje graczom wiele opcji zdobycia kart, w tym zarówno darmowe opcje gry, jak i możliwość bezpośredniego zakupu każdej karty za pieniądze lub zarobioną w grze walutę.

Gra Legends of Runeterra: The League of Legends Card Game zostanie w pełni uruchomiona w 2020 roku w wersji na komputer PC i urządzenia mobilne, a obecnie jest otwarta do rejestracji wstępnej.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift to nowa gra MOBA 5 na 5 na urządzenia mobilne i konsole. Rozgrywka jest podobna do League of Legends na PC, ale  jest dostosowana do nowych platform. Wild Rift będzie miał nowy system sterowania “twin-stick” i przebudowaną mapę Rift, zaprojektowaną do rozgrywania 15–18 minutowych gier. Wild Rift nie jest prostym przeniesieniem pecetowego LoL-a na nowe platformy. To nowa, zbudowana od zera gra – dzięki temu jesteśmy pewni, że udostępniamy w pełni dopracowaną klasyczną rozgrywkę MOBA, która warta jest czasu i uwagi graczy.

League of Legends: Wild Rift pojawi się na urządzenia mobilne w 2020 r. Wczesna rejestracja w sklepie Google Play jest już dostępna.

Arcane

Arcane to animowany serial League of Legends tworzony i produkowany przez Riot Games, który pojawi się w 2020 roku. Fabuła osadzona w realiach utopijnego Piltover i opresyjnych podziemi Zaun przedstawia losy dwóch kultowych bohaterów League — oraz moc, która ich rozdzieli.

Projekt A

Riot Games tworzy stylową, wieloosobową, nastawioną na rywalizację strzelaninę taktyczną o tymczasowym kryptonimie Projekt A. Gra jest osadzona w niedalekiej przyszłości na Ziemi. Występuje w niej cały szereg śmiertelnie groźnych postaci z unikalnymi umiejętnościami, tworzących taktyczne możliwości, w których będzie można zabłysnąć. Więcej informacji ujawnimy w 2020 roku.

Projekt L

Projekt L jest tymczasową nazwą dla nowej bijatyki osadzonej w uniwersum League of Legends. Gra jest na początkowym etapie rozwoju i obecnie nie ujawniamy żadnych dodatkowych informacji.

Projekt F

Projekt F to tymczasowa nazwa dla projektu na bardzo wczesnym etapie rozwoju, który bada możliwości poznawania i przemierzania świata Runeterry ze znajomymi.

League of Legends: Origins

League of Legends: Origins to film dokumentalny autorstwa nominowanej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej dokumentalistki, Leslie Iwerks. Iwerks pokazuje w nim rozwój LoL-a i społeczności, dzięki której League of Legends jest jedną z najbardziej popularnych gier komputerowych w historii i najszybciej rozwijającym się sportem na świecie. Rozmawiając z fanami, którzy kochają LoL, i wizjonerami, którzy ją tworzą, Iwerks uchwyciła wzloty i upadki, które pojawiały się podczas powstawania globalnego fenomenu od wczesnych dni rozwoju aż do Mistrzostwa Świata 2017 na Stadionie Narodowym w Pekinie. League of Legends: Origins można oglądać już teraz na platformie Netflix.

Karma (działania prospołeczne Riot Games)

Riot z dumą ogłasza utworzenie Funduszu Oddziaływania Społecznego Riot Games (The Riot Games Social Impact Fund), działającej w modelu non-profit organizacji, która będzie wspomagała nasze działania prospołeczne na całym świecie. W ramach programu Karma, Riot przeznaczył już ponad 4 miliony dolarów na organizacje charytatywne na całym świecie, w tym wiele inicjatyw wybranych przez graczy League of Legends. Karma Zwiastunka Brzasku będzie pierwszą skórką do LoL-a, z której cały dochód ze sprzedaży zasili Fundusz Oddziaływania Społecznego Riot Games.

League of Legends Esports Manager

League of Legends Esports Manager to będąca w produkcji gra polegająca na zarządzaniu profesjonalnym, światowej klasy zespołem esportowym League of Legends Gra powstaje, aby rozwijać ekosystem esportu i inwestować w jego długoterminowy sukces dochody z gry dzielone będą z zawodowymi zespołami. Projekt premierę będzie miał najpierw w regionie League of Legends Pro League (LPL – Chiny) w przyszłym roku, z zamiarem późniejszego udostępnienia jej również w innych ligach regionalnych.

Leave a comment